Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co kłopoty z erekcją lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na zbyt niskie libido albo nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być wywołany bardzo różnymi czynnikami, które zawierają zarówno kłopoty fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to w większości wypadków choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub efekty uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido albo wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie erekcja libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowy klimat

Większa część mężczyzn przeżywa stres z powodu kłopotów w pracy lub problemów w związku bądź w rodzinie. Może to skutkować sporym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma genetyczną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w naturze mają zachęcać go do działania. Ciężko jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od zwierzchnika zacząć go bić albo brać nogi za pas, skutkiem tego przeważnie tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, że zgromadzona energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeżeli przez długi czas trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich erekcja
jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.